Elegancki parkiet z drewna tekowego

Obok sosnowych desek przypodłogowych producenci coraz częściej oferują również parkiety jesionowe, dębowe oraz z drewna tekowego. Szczególnie dużą ilością zalet może poszczycić się drewno tekowe, które zawiera w swoim składzie wiele substancji oleistych oraz kwasu krzemowego. To dzięki tym związkom parkiet z drewna tekowego jest odporny na działanie różnych czynników.

Drewno tekowe ma to do siebie, że jest średnio-twarde, a to oznacza, że doskonale nadaje się do obróbki i jednocześnie jest bardzo wytrzymałe. Warto wiedzieć, że parkiet z tego rodzaju drewna znakomicie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie wymagana jest duża wytrzymałość podłogi na warunki atmosferyczne. Taki parkiet może znaleźć się również w łazience, ale oczywiście nie tylko.

Drzewo tekowe, z którego produkowane są eleganckie posadzki rośnie na terenie południowej Azji. Nieco mniejsze plantacje można znaleźć także na kontynencie afrykańskim, a ponadto drewno to występuje w Ameryce Środkowej. Drzewa te są w stanie dorastać nawet do czterdziestu metrów wysokości, osiągając wiek około dwustu lat.

Egzotyczny parkiet z drewna tekowego odznacza się jednak nie tylko trwałością i odpornością na zniszczenia. Tego rodzaju posadzka wyróżnia się naturalnym pięknem, które każdemu wnętrzu doda elegancji oraz klasy. Drewno tekowe pozwala na otrzymanie stylowej posadzki właściwie w każdym pomieszczeniu – bez problemu może ona znaleźć się w łazience, salonie czy też w kuchni.

Posadzka z drewna tekowego to z całą pewnością inwestycja na długie lata, zwłaszcza, że tego rodzaju parkiet nie nasiąka wodą i może być też stosowany w pomieszczeniach, które są narażone na jej działanie. Drewno tekowe świetnie sprawdza się nie tylko w łazienkach, ale także na przykład w saunach.

Decydując się na elegancki parkiet z drewna tekowego, zetkniemy się z dość dużą różnorodnością kolorów desek wykonanych z tego gatunku drzewa. Gama jest bardzo szeroka, gdyż występuje właściwie od jasnych, miodowych odcieni, aż po kolory ciepło brązowe. To, jaką barwę wybierzemy, zależy głównie od naszych upodobań.

Deski podłogowe z drewna tekowego można wykorzystać do stworzenia oryginalnej i efektownej posadzki, która świetnie sprawdzi się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrzach. Warto wiedzieć, że wraz z biegiem czasu, drewno tekowe może zmieniać swój naturalny kolor (ciemnieć lub jaśnieć), ale wiele zależy w głównej mierze od sposobu wykończenia podłogi, a także od natężenia światła w danym pomieszczeniu.