Elegancki parkiet z drewna tekowego

Obok sosnowych desek przypodłogowych producenci coraz częściej oferują również parkiety jesionowe, dębowe oraz z drewna tekowego. Szczególnie dużą ilością zalet może poszczycić się drewno tekowe, które zawiera w swoim składzie wiele substancji oleistych oraz kwasu krzemowego. To dzięki tym związkom parkiet z drewna tekowego jest odporny na działanie różnych czynników.

Drewno tekowe ma to do siebie, że jest średnio-twarde, a to oznacza, że doskonale nadaje się do obróbki i jednocześnie jest bardzo wytrzymałe. Warto wiedzieć, że parkiet z tego rodzaju drewna znakomicie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie wymagana jest duża wytrzymałość podłogi na warunki atmosferyczne. Taki parkiet może znaleźć się również w łazience, ale oczywiście nie tylko.

Drzewo tekowe, z którego produkowane są eleganckie posadzki rośnie na terenie południowej Azji. Nieco mniejsze plantacje można znaleźć także na kontynencie afrykańskim, a ponadto drewno to występuje w Ameryce Środkowej. Drzewa te są w stanie dorastać nawet do czterdziestu metrów wysokości, osiągając wiek około dwustu lat.

Egzotyczny parkiet z drewna tekowego odznacza się jednak nie tylko trwałością i odpornością na zniszczenia. Tego rodzaju posadzka wyróżnia się naturalnym pięknem, które każdemu wnętrzu doda elegancji oraz klasy. Drewno tekowe pozwala na otrzymanie stylowej posadzki właściwie w każdym pomieszczeniu – bez problemu może ona znaleźć się w łazience, salonie czy też w kuchni.

Posadzka z drewna tekowego to z całą pewnością inwestycja na długie lata, zwłaszcza, że tego rodzaju parkiet nie nasiąka wodą i może być też stosowany w pomieszczeniach, które są narażone na jej działanie. Drewno tekowe świetnie sprawdza się nie tylko w łazienkach, ale także na przykład w saunach.

Decydując się na elegancki parkiet z drewna tekowego, zetkniemy się z dość dużą różnorodnością kolorów desek wykonanych z tego gatunku drzewa. Gama jest bardzo szeroka, gdyż występuje właściwie od jasnych, miodowych odcieni, aż po kolory ciepło brązowe. To, jaką barwę wybierzemy, zależy głównie od naszych upodobań.

Deski podłogowe z drewna tekowego można wykorzystać do stworzenia oryginalnej i efektownej posadzki, która świetnie sprawdzi się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrzach. Warto wiedzieć, że wraz z biegiem czasu, drewno tekowe może zmieniać swój naturalny kolor (ciemnieć lub jaśnieć), ale wiele zależy w głównej mierze od sposobu wykończenia podłogi, a także od natężenia światła w danym pomieszczeniu.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 16198 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/zjo.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/elegancki-parkiet-z-drewna-tekowego/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/fzf/public_html/zjo.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/fzf/public_html/zjo.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /home/fzf/public_html/zjo.pl/wp-includes/functions.php(3729): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/fzf/public_html/zjo.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/fzf/public_html/zjo.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/fzf/public_html/zjo.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/fzf/public_html/zjo.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('s in /home/fzf/public_html/zjo.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435