Układanie podłogi dębowej, z jesionu, z Hajnówki

Ostatnimi czasy bardzo popularne są parkiety z drewna tekowego, ale wciąż spora liczba osób decyduje się także na aranżację podłogi dębowej lub jesionowej. Zarówno dąb, jak i jesion należą do powszechnie występujących w naszym kraju gatunków drzew, które bez problemu mogą być poddawane obróbce. W ten sposób powstają deski, z których można ułożyć naturalną i ekologiczną posadzkę.

Parkiet dębowy jest ceniony przede wszystkim ze względu na swoją wytrzymałość. Dąb jest drzewem wykorzystywanym od stuleci, ponieważ jest solidnym i trwałym budulcem. To właśnie dlatego powierzchnie z desek dębowych cieszą się tak dużą popularnością i mają wielu zwolenników. Zainteresowanie parkietami dębowymi nie maleje. Warto też dodać, że deski dębowe są chętnie nabywane przez wzgląd na swoje niezwykle piękne usłojenie.

Producenci oferują nam obecnie szeroką gamę kolorystyczną desek dębowych. Do wyboru są także dębowe posadzki, które zostały poddane tak zwanemu procesowi szczotkowania. Proces ten pozwala na podkreślenie jak najbardziej naturalnej struktury drewna dębowego. Można też zdecydować się na parkiet z drewna dębowego, który będzie odznaczał się właściwościami antypoślizgowymi.

Również parkiety jesionowe z Hajnówki cieszą się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza, że jesion daje nieco więcej możliwości dekoracyjnych, a ponadto jest to drewno znacznie bardziej twarde od drewna dębowego. Jesionowe deski pozwalają na uzyskanie eleganckiej i naturalnej posadzki, która idealnie wpisze się zarówno w klimat wnętrza urządzonego w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym.

Układanie podłóg dębowych i jesionowych polega przede wszystkim na odpowiednim przygotowaniu podłoża, a następnie na przyklejeniu parkietu. Na ogół montaż parkietów jest powierzany specjalistycznym firmom, których pracownicy są nam w stanie udzielić także precyzyjnych wskazówek dotyczących eksploatacji i pielęgnacji takich podłóg.

Zanim przystąpimy do montażu podłogi dębowej czy jesionowej, warto dobrze sprawdzić dostarczone deski. Nie powinny one być uszkodzone, gdyż nawet nieduże wgniecenia czy odpryśnięcia mogą mieć wpływ na trwałość i funkcjonalność posadzki. Co więcej, równie istotne jest staranne przygotowanie podłoża – powinno ono być gładkie, wolne od rys i zostać zabezpieczone odpowiednią izolacją (chroniącą przed wilgocią).

W trakcie układania podłogi dębowej czy z jesionu z Hajnówki, należy zachować szczeliny dylatacyjne (przy drzwiach, ścianach i w miejscach styku z płytkami). Co więcej, po ułożeniu posadzki może być konieczne także jej zaimpregnowanie odpowiednim materiałem – informacji na ten temat warto zasięgnąć bezpośrednio u sprzedawcy lub u producenta parkietu.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 16628 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/zjo.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/ukladanie-podlogi-debowej-z-jesionu-z-hajnowki/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/fzf/public_html/zjo.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/fzf/public_html/zjo.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /home/fzf/public_html/zjo.pl/wp-includes/functions.php(3729): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/fzf/public_html/zjo.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/fzf/public_html/zjo.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/fzf/public_html/zjo.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/fzf/public_html/zjo.pl/wp-includes/load.php(679): d in /home/fzf/public_html/zjo.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435